Firma budowlana
Gliwice Zabrze Knurów Śląsk
usługi budowlane - kontakt

Blog

Cover Image

Uczestnicy procesu budowlanego - kogo należy zatrudnić przy budowie domu?

Planujesz wybudować dom? Czeka Cię długa i złożona – ale przy zatrudnieniu odpowiednich specjalistów, także satysfakcjonująca i zakończona sukcesem przygoda.

Więcej

Cover Image

Różnice między stanem surowym otwartym a zamkniętym

W kontekście stawiania budynków i poszczególnych etapów tego procesu możemy się powszechnie spotkać z pojęciami stan surowy zamknięty oraz otwarty. Czy wiemy, co one oznaczają i jak je rozróżnić? Na jakim właściwie etapie jest budowa naszego domu w każdym z nich? Różnice są znaczne i mają znaczenie zarówno dla naszej kieszeni, jak i dalszych prac, jakie jeszcze muszą zostać wykonane. Dowiedz się więc jak je rozróżnić.

Więcej

Cover Image

Najważniejsze elementy wykończenia domów i mieszkań

W przypadku zakupu mieszkania bądź domu zwykle na etapie podpisywania umowy z wykonawcą robót pata magiczne pytanie o standard wykończenia obiektu. Klient musi podjąć decyzję, czy życzy sobie, aby dom, mieszkanie było wykończone pod klucz, czy oddane w stanie deweloperskim.

Więcej

Cover Image

Jak wyliczyć wydatki związane z budową domu?

Budowa domu, co nie jest zaskoczeniem, zawsze stanowi pewien wydatek, który procentuje efektem, jeśli całość jest odpowiednio przeprowadzona. Koszty ogólne związane z budową domu dotyczą kilku bardzo istotnych elementów powstawania inwestycji, i w zależności od jej rodzaju tak bardzo się zmieniają.

Więcej

Cover Image

Czy warto wznosić dom na obszarach szkód górniczych?

Działki zlokalizowane w obrębie oddziaływania eksploatacji górniczej są zwykle tańsze, lecz nie zawsze bezpieczne dla stawianego na nich budynku. Realizowane na ich terenie projekty wymagają indywidualnego podejścia architektonicznego oraz wdrożenia kosztownych rozwiązań konstrukcyjnych. Czy taka decyzja jest opłacalna?

Więcej

Cover Image

Jak zaadaptować gotowy projekt domu do działki?

Biura projektowe oferują gotowe projekty domów, które spełniają oczekiwania inwestorów i wpisują się w różne działki budowlane. Zdarza się jednak, że zachodzi konieczność zaadaptowania gotowego projektu np. do działki o nietypowym kształcie. Zwykle można to zrobić bez większych problemów. Wyjaśniamy, jak zaadaptować gotowy projekt domu do posiadanej działki budowlanej.

Więcej

Firma budowlana ■ budowa domów “pod klucz” ■ remonty mieszkań od “A” do “Z” ■ instalacje wod/kan. CO ■ ścianki działowe ■ sufity podwieszane ■ malowanie ■ Śląsk Gliwice Zabrze Knurów