Firma budowlana
Gliwice Zabrze Knurów Śląsk
usługi budowlane - kontakt

Blog

Cover Image

Jak wyliczyć wydatki związane z budową domu?

Budowa domu, co nie jest zaskoczeniem, zawsze stanowi pewien wydatek, który procentuje efektem, jeśli całość jest odpowiednio przeprowadzona. Koszty ogólne związane z budową domu dotyczą kilku bardzo istotnych elementów powstawania inwestycji, i w zależności od jej rodzaju tak bardzo się zmieniają.

Więcej

Cover Image

Czy warto wznosić dom na obszarach szkód górniczych?

Działki zlokalizowane w obrębie oddziaływania eksploatacji górniczej są zwykle tańsze, lecz nie zawsze bezpieczne dla stawianego na nich budynku. Realizowane na ich terenie projekty wymagają indywidualnego podejścia architektonicznego oraz wdrożenia kosztownych rozwiązań konstrukcyjnych. Czy taka decyzja jest opłacalna?

Więcej

Cover Image

Jak zaadaptować gotowy projekt domu do działki?

Biura projektowe oferują gotowe projekty domów, które spełniają oczekiwania inwestorów i wpisują się w różne działki budowlane. Zdarza się jednak, że zachodzi konieczność zaadaptowania gotowego projektu np. do działki o nietypowym kształcie. Zwykle można to zrobić bez większych problemów. Wyjaśniamy, jak zaadaptować gotowy projekt domu do posiadanej działki budowlanej.

Więcej

Cover Image

Jakie zgody należy uzyskać, by rozpocząć budowę domu?

W celu rozpoczęcia budowy domu nie wystarczą jedynie zakup działki budowlanej oraz projektu domu. Aby móc zgodnie z prawem rozpocząć prace budowlane, niezbędne jest dopełnienie wielu formalności. Nie w każdym przypadku jesteśmy zmuszeni do uzyskania pozwolenia na budowę. Wyjaśniamy, jak przygotować się do budowy domu.

Więcej

Cover Image

Ekologiczne i ekonomiczne, czyli kilka słów o nowoczesnym budownictwie

Od kilku lat zaobserwować można dynamiczne zmiany odnośnie stylu i funkcjonalności budownictwa. Alarmujące sygnały o degradacji środowiska naturalnego i stopniowym wyczerpywaniu surowców naturalnych sprawiają, że przykładamy coraz większą wagę do ekologiczności i energooszczędności nowoczesnych domów jednorodzinnych.

Więcej

Cover Image

Jak zaplanować remont mieszkania oszczędzając czas, nerwy i pieniądze?

Każde, nawet najefektowniej urządzone wnętrze z czasem wymaga odnowienia. Zużyciu ulegają zamontowane instalacje, na ścianach czy podłogach mogą pojawiać się dobrze widoczne uszkodzenia i przebarwienia.

Więcej

Firma budowlana ■ budowa domów “pod klucz” ■ remonty mieszkań od “A” do “Z” ■ instalacje wod/kan. CO ■ ścianki działowe ■ sufity podwieszane ■ malowanie ■ Śląsk Gliwice Zabrze Knurów